Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen TVF Pro Beach Tour Lefkoşa Zafer Kupası Etabında erkeklerde 13, bayanlarda 6 takımın mücadele ettiği turnuvada ilk gün ana tablo maçları oynandı.

Lefkoşa Beach Volley Arena´da bulunan 3 kortta oynanan maçlar saat 19.00 da başladı. Maçlardan elde edilen sonuçlar şöyle:

Erkekler

2- Mustafa Kavaz – Serkan Oğuz  /  Kemal Şah – Devrim Alibaba: 0 – 2 (18-21,18-21)

3- Caner Çiçekoğlu – Volkan Güç / Özkan Eser – Öktem Nesimi: 2 – 0 (24-22, 21-11)

4- Umut Aksular – Ferdi Gürses / Emir Akdoğan – Hakan Akışık: 1 – 2 (18-21,21-7,9-15)

6- Kemal Derebey – Ali Osman Nurettin / Emir Kavuzlu – Girol Eryıldız: 0 – 2  (12-21,16-21)

7- Murat Giginoğlu – Selçuk Şekerci / Mert Kurt – Sefa Urlu: 2 – 0 (21-11,21-15)

9- İsmail Dericioğlu – Sakıp Karalı / Kemal Şah – Devrim Alibaba: 1 – 2 (21-18,12-21,11-15)

10- Caner Çiçekoğlu – Volkan Güç / Emir Akdoğan – Hakan Akışık: 2 – 1 (19-21,21-10,15-9)

11- Bilal Tanrıverdi – Oğuz Değirmenci / Emir Kavuzlu – Girol Eryıldız: 0 – 2 (9-21,13-21)

12- Ersin Durgut – Soner Erdoğmuş / Murat Giginoğlu – Selçuk Şekerci: 0 – 2 (14-21,21-23)

15- Umut Aksular – Ferdi Gürses  / Özkan Eser – Öktem Nesimi: 2 – 0 ( 23-21,21-16)

18- İsmail Dericioğlu – Sakıp Karalı / Kemal Derebey – Ali Osman Nurettin: 2 – 0 (21-12,21-18)

20- Mustafa Kavaz – Serkan Oğuz  / Bilal Tanrıverdi – Oğuz Değirmenci: 2 – 0 (21-19, 23-21)

Bayanlar

10- Çağla Kumova – Meliz Örtunç / Almıla Izbırak – Merve Önkaya: 2 – 1 ( 21-15,12-21,15-7)

11- BAŞKENT GÜCÜ SELCAN Ayşe Aydın – Pınar Özkan / Sıla Kayaalp – Merve Çelebi: 2 – 0 (21-15,21-11)

21- LION CLUP ENERGY DRINK İzolda Körfez – Viktoria Smetaniuk / Çağla Kumova – Meliz Örtünç: 2 – 0 (21-9,21-14)

22- BAŞKENT GÜCÜ SELCAN Ayşe Aydın – Pınar Özkan / SOLE MARE BEACH TEAM Gizem Giraygil – Burcu Atasoy: 0 – 2 (6-21,16-21)

Alınan sonuçların ardından, yarın (15 Ağustos) galipler ve mağluplar gruplarının oynayacağı maçlarla devam edilecek ve gün sonunda turnuvanın üçüncülük maçları oynanacak. Maçların programı şu şekilde;

Erkekler

Maç No  Saat

17           18.00 Mert Kurt – Sefa Urlu / Emir Akdoğan – Hakan Akışık

19           18.00 Umut Aksular – Ferdi Gürses  / Ersin Durgut – Soner Erdoğmuş

21           19.00 Kemal Şah – Devrim Alibaba / Caner Çiçekoğlu – Volkan Güç

22           19.00 Emir Kavuzlu – Girol Eryıldız / Murat Giginoğlu – Selçuk Şekerci

23           19.50 İsmail Dericioğlu – Sakıp Karalı / Mert Kurt – Sefa Urlu / Emir Akdoğan – Hakan Akışık galibi

24           19.50 Mustafa Kavaz – Serkan Oğuz  / Umut Aksular – Ferdi Gürses  / Ersin Durgut – Soner Erdoğmuş galibi

Yarı final ve üçüncülük maçları

Bayanlar

Maç No  Saat

25             19.00 Almıla Izbırak – Merve Önkaya / BAŞKENT GÜCÜ SELCAN Ayşe Aydın – Pınar Özkan

26             19.50 Çağla Kumova – Meliz Örtunç / Sıla Kayaalp – Merve Çelebi

Yarı final ve üçüncülük maçları

TVF Pro Beach Tour Lefkoşa Zafer Kupası etabının son günü olan 16 Ağustos Cuma günü saat 17.00´ de erkekler finali, 18.00 de ise bayanlar finali oynanacak. Final maçları NTV Spor’dan naklen yayınlanacak.

Lefkoşa Zafer Kupası etabı ile ilgili bilgi için; www.tvfbeach.com