Genç Milli ve Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi Takımı’nın başarılı iki genç yeteneği Arelya Karasoy ve Rida Erlalelitepe, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sporcusu oldular.

Gelecek dönemlerde A Milli Takımı kadrosunda yer alacağına inanılan başarılı genç sporcular; Arelya Karasoy ve Rida Erlalelitepe, kariyerleri için en doğru adresin Eczacıbaşı olduğunu belirterek, “Tarihiyle, başarılarıyla, istikrarlı çizgisiyle voleybolun en önemli kulüplerinden Eczacıbaşı’nın sporcusu olmaktan çok mutluyuz. Voleybolda hedeflerimiz var ve bu hedeflerimize ulaşmak için en doğru adresin Eczacıbaşı olduğuna inanıyor ve gelecekte adımızın başarılı voleybol oyuncuları arasında geçmesini istiyoruz. Ortak hedeflerimiz ve başarı için Eczacıbaşı çatısı altında, çok uzun yıllar çalışmayı diliyoruz” dediler.

Arelya Karasoy ve Rida Erlalelitepe, Eczacıbaşı’nın Genç Takımı ve Gençler Ligi Takımı’nda yer alacaklar.

Arelya Karasoy-4

Arelya Karasoy:
1996, Ankara doğumlu Arelya Karasoy, ilköğretim sekizinci sınıfına kadar ODTÜ Koleji’nde öğrenim gördü ve voleybol bursu ile Ankara Atek Koleji’ne geçti. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) Yıldız Milli Takım Projesi çerçevesinde, takım arkadaşlarıyla birlikte Ankara Doğa Koleji’nde okul yaşamına devam etti. Bu sene, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sporcusu olan Karasoy, öğrenimini İstanbul Sarıyer Doğa Koleji’nde sürdürecek.

Voleybola sekiz yaşında okul takımıyla başlayan Karasoy, 2006-2010 yılları arasında Ankara Vakıfbank Spor Kulübü küçük, yıldız ve genç takımlarında yer aldı ve küçükler de bir Türkiye şampiyonluğu, yıldızlarda ise bir Türkiye ikinciliği elde etti. Okullarda ise; 2010-2011 sezonunda Atek Koleji ile Türkiye üçüncülüğü ve şampiyonanın da “En iyi pasör” ödülünü kazanan Karasoy, 2011-2013 yılları arasında Ankara Doğa Koleji ile iki kez Türkiye üçüncüsü oldu.

Karasoy, son üç senedir de TVF Yıldız Milli Takım Projesi çerçevesinde TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü adına ikinci ligde voleybol kariyerine devam ediyordu.

Milli Takım başarıları arasında; 2011’de Arnavutluk’taki Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası dördüncülüğü, 2012’de Belçika Brüksel’de düzenlenen Uluslararası Christmas Turnuvası üçüncülüğü ve Karadağ U-18 Balkan Şampiyonası birinciliği, 2013’te Brüksel Uluslararası Christmas Turnuvası birinciliği ve Turnuva’nın “En iyi pasör” ödülünün sahibi olan Arelya Karasoy aynı sene Sırbistan-Karadağ U-18 Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazandı.

Rida Erlalelitepe 02

Rida Erlalelitepe:
1996 İzmir doğumlu olan Rida Erlalelitepe, altıncı sınıfa kadar İzmir’de Agah Efendi İlköğretim okuluna okuduktan sonra iki yıl voleybol bursuyla Özel Bornova İlköğretim Okulu’na gitti. Son iki senedir Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) Yıldız Milli Takım Projesi çerçevesinde takım arkadaşlarıyla birlikte Ankara Doğa Koleji’nde öğrenim gördü. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün sporcusu olan Erlalelitepe, öğrenimini İstanbul Sarıyer Doğa Koleji’nde sürdürecek.

Voleybola 10 yaşında Arkas Spor Kulübü’nde başlayan Erlalelitepe, bir yıl sonra yaş grubu takımı kadrosunda yer aldı ve dört sezon Arkas altyapı takımlarında forma giydi.

Arkas yaş grubu takımıyla Türkiye üçüncülüğü, yıldız takımıyla Türkiye altıncılığı olan Erlalelitepe, okul takımlarından İzmir Bornova Koleji ile Türkiye üçüncülüğü, Ankara Doğa Koleji ile de üç Türkiye üçüncülüğü elde etti.

2013 Yıldızlar Avrupa ve Dünya Şampiyonası için 2010-2011 sezonunda TVF Spor Lisesi projesinde yer alan Erlalelitepe, üç sezondur TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü adına ikinci ligde oynadı.

Milli Takım başarıları arasında; 2011’de Arnavutluk’taki Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası dördüncülüğü, 2012’de Belçika Brüksel’de düzenlenen Uluslararası Christmas Turnuvası üçüncülüğü ve Karadağ U-18 Balkan Şampiyonası birinciliği, 2013’te Brüksel Uluslararası Christmas Turnuvası birinciliğini elde etti ve Turnuva’nın “En iyi Smaçör”ü seçildi. Bu sene Sırbistan-Karadağ’da yapılan Avrupa Yıldız Kızlar Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Rida Erlalelitepe Tekirdağ’daki Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda ise birinci oldu.

Reklamlar