Etiketler

Türkiye´nin ev sahipliğinde, Ankara ve İzmir´de düzenlenen 2013 FIVB Erkekler U21 Dünya Şampiyonası´nda, bugün (26 Ağustos) beşinci gün karşılaşmaları oynandı.

Grup maçlarının bitimine 1 gün kala, dün (25 Ağustos) A Grubu´nu 11 puanla namağlup lider olarak tamamlayan ve bugünü bay geçen Genç Erkek Milli Takımımız, son 16 turunda B Grubu´nu 4. sırada tamamlayan Meksika ile eşleşti.

Türkiye – Meksika karşılaşması 28 Ağustos Çarşamba günü 18.30´da Başkent Voleybol Salonu´nda oynanacak.

Ayrıca, yarın (27 Ağustos) turnuvaya 1 gün ara verilecek.

Günün son grup karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından, gruplarda bugün alınan sonuçlar ve son puan durumları şu şekilde;

A Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu

Hindistan – Çin: 3-0 (25-21, 25-23, 25-18)

Fas – Mısır: 3-2 (18-25, 16-25, 25-23, 32-30, 15-11)

B Grubu – Ankara Başkent Voleybol Salonu

Meksika – İran: 0-3 (20-25, 21-25, 17-25)

Estonya – Arjantin: 1-3 (19-25, 25-22, 17-25, 22-25)

C Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu

Kanada – Amerika: 0-3 (15-25, 15-25, 22-25)

Ruanda – Sırbistan: 0-3 (13-25, 20-25, 20-25)

D Grubu – İzmir Atatürk Voleybol Salonu

Venezüella – Brezilya: 0-3 (14-25, 23-25, 13-25)

İtalya – Rusya: 1-3 (23-25, 27-25, 17-25, 22-25)

A Grubu

#   TAKIMLAR                  O       G       M       AS      VS    PUAN

1    Türkiye                         4        4        0        12       2        11

2    Hindistan                      4        3        1        9        5        9

3    Çin                                4        1        3        7        9        5

4    Mısır                              4        1        3        6        11       3

5    Fas                               4        1        3        4        11       2

B Grubu

#   TAKIMLAR                O        G      M       AS      VS    PUAN

1    İran                             4        4        0        12       1        12

2    Arjantin                        4        3        1        9        4         9

3    Japonya                       4        1        3        5        10       4

4    Meksika                        4        1        3        4        10       3

5    Estonya                        4        1        3        6        11       2

C Grubu

#   TAKIMLAR                  O       G       M       AS      VS    PUAN

1    Sırbistan                      4        4        0        12       1        12

2    Amerika                       4        2        2        7        7        6

3    Kanada                        4        2        2        7        7        6

4    Tunus                          4        2        2        7        7        6

5    Ruanda                        4        0        4        1        12       0

D Grubu

#   TAKIMLAR                  O       G       M       AS      VS    PUAN

1    Rusya                          4        3        1        11        6         9

2    Fransa                         4        3        1         9         5        8

3    Brezilya                        4        2        7        10       6        8

4    İtalya                             4        2        2        6        8        5

5    Venezüella                   4        0        4        1        12       0

Alınan sonuçların ardından, son 16´ya kalan takımların maç programı şu şekilde oluştu;

28 Ağustos

Ankara Başkent Voleybol Salonu

11.00 İran – Mısır

13.30 Arjantin – Çin

16.00 Hindistan – Japonya

18.30 Türkiye – Meksika

İzmir Atatürk Voleybol Salonu

11.00 Amerika – Brezilya

13.30 Sırbistan – İtalya

16.00 Rusya – Tunus

18.30 Fransa – Kanada

Öte yandan, gruplarını 5. sırada tamamlayan Fas, Estonya, Ruanda ve Venezüella takımları 17-20 klasman maçları oynayacak. 17-20 klasman maçlarının programı şu şekilde;

İzmir Atatürk Spor Salonu

29 Ağustos

11.00 Fas – Estonya

13.30 Ruanda – Venezüella

30 Ağustos

09.00 Fas – Venezüella

11.00 Estonya – Ruanda

31 Ağustos

09.00 Estonya – Venezüella

11.00 Fas – Ruanda