Etiketler

Acıbadem Bayanlar Voleybol 1. Ligi ekiplerinden Eczacıbaşı VitrA’nın sezon başında 2 yıllık sözleşme imzaladığı Çek yıldız Helena Havelkova hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ay sağ omzundan bir operasyon geçirmişti.

Çek Milli Takımı’nın kaptanlığını da yapan yıldız oyuncu 6-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda da takımındaki yeri alamayacak.

Çek yıldızın ayrıca sezon başındaki Eczacıbaşı VitrA’nın hazırlık kampının bir bölümünü kaçırma riskini de olabileceği söylenirken şu ana kadar Eczacıbaşı VitrA’nın Havelkova’nın durumu hakkında ne yapacağı ise merak konusu ?

Eczacıbaşı VitrA’nın Havelkova’nın durumuna göre yeni bir yabancı oyuncu transferi yapıp yapmayacağı da voleybolseverler tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Kadrosunda 5 yabancı oyuncu bulunduran Eczacıbaşı VitrA’nın TVF kurallarına göre 1 tane daha yabancı oyuncu transferi yapmak hakkı bulunuyor.

Öte yandan Çek yıldız Helena Havelkova sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden attığı tweet ile koruyucu omuzluğunun çıkarıldığını ve yaklaşık 3 hafta sonra omzunu normal bir şekilde hareket ettirebileceğini ifade etti.

VoleybolExtra.Com – Özel Haber

helenahavelkova

Reklamlar