Etiketler

2013-2014 Sezonu 2. Voleybol Ligleri (Bayan-Erkek)ve  3. Voleybol Ligleri (Bayan-Erkek)  kura çekimleri bugün (29 Ağustos), Ankara Volley Hotel´in toplantı salonunda yapıldı. Kura çekimi; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, TVF Başkan Vekili Akif Üstündağ ve TVF Danışma Kurulu Üyesi Recep Nurtanış ile 2. ve 3. Lig kulüplerinin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

2013 – 2014 VOLEYBOL SEZONU

 2. VOLEYBOL LİGİ (BAYAN-ERKEK)

 Bayanlar ve Erkekler  2. Voleybol Ligi müsabakaları aşağıda belirtilen statüye göre oynanacaktır.

Türkiye 2. Ligi Takımları ;

Erkeklerde 2. Ligi bir önceki sezon tamamlamış olan ve 3. ligden 2. lige çıkmaya hak kazanmış olan toplam 24 takım A ve B grubunu oluşturur.

Bayanlarda 2. Ligi bir önceki sezon tamamlamış olan ve 3. ligden 2. lige çıkmaya hak kazanmış olan toplam 23 takım  A ve B grubunu oluşturur.

2013-2014 VOLEYBOL SEZONU BAYANLAR 2. LİGİ

A GRUBU

B GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

BALIKESİR B.ESİR BLD.

1

ANKARA ÇANKAYA BLD.ANKA

2

BURSA NİLÜFER BLD.

2

ANKARA KARAYOLLARI

3

ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİV.

3

ANKARA KAZAN BLD.

4

İZMİR ARKAS SPOR

4

ANKARA MKE ANKARAGÜCÜ

5

İZMİR IŞIKKENT

5

ANKARA PURSAKLAR V. İHT

6

İZMİR KARŞIYAKA

6

ANKARA TVF SPOR LİSESİ

7

İZMİR KARŞIYAKA VOLEYBOL

7

BARTIN POLİSGÜCÜ

8

İZMİR ROTA KOLEJİ

8

BOLU BOLU BLD.

9

MANİSA ANEMON HOTEL

9

İSTANBUL ATAŞEHİR BLD.

10

MANİSA SALİHLİ BLD.

10

İSTANBUL MALTEPE YALI

11

MANİSA SERAMİKSAN

11

MERSİN PAMUK SPOR

   

12

TRABZON İDMAN OCAĞI

2013-2014 VOLEYBOL SEZONU ERKEKLER 2. LİGİ

A GRUBU

B GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

ANKARA MALİYE OKULLARI

1

ADANA BEYZA SPOR

2

ANTALYA KORKUTELİ GENÇLİK

2

ANKARA PTT

3

ANTALYA T.TELEKOM

3

ANKARA TVF SPOR LİSESİ

4

BURSA TOFAŞ

4

ERZURUM PALANDÖKEN BLD.

5

BURSA YENİŞEHİR BLD.

5

GAZİANTEP ŞAHİNBEY BLD.

6

DÜZCE DÜZCE BLD.

6

HATAY ANTAKYA BLD.

7

İSTANBUL BAHÇELİEVLER BLD.

7

HATAY PAYAS BLD.1975

8

İSTANBUL BEŞİKTAŞ

8

K.MARAŞ K.MARAŞ B.ŞEHİR BLD.

9

İZMİR BORNOVA AND.LİSESİ

9

KARS GENÇ KAFKARS

10

İZMİR T.F.L ALTEKMA

10

KAYSERİ MELİKGAZİ BLD.

11

KONYA SEYDİŞEHİR BLD.

11

SİVAS 4 EYLÜL BLD.

12

MANİSA KULA BLD.

12

TOKAT NİKSAR BLD.

Türkiye 2. Ligi Müsabaka Statüsü ;

I ETAP: Voleybol Federasyonu tarafından ve B olarak ayrılan her grup, müsabakaları kendi arasında deplasmanlı İki devreli lig usulüne göre oynar.

Deplasmanlı İki Devreli Lig usulüne göre oynanan müsabakalar sonucunda A ve B grubunda 1,2,3 ve 4. (Birinci, İkinci, Üçüncü ve Dördüncü) sırayı elde eden toplam 8 takım, Yarı Finallere katılmaya hak kazanır.

1. Etap müsabakaları sonunda aldıkları puana göre yapılan sıralamada Erkeklerde A ve B Gruplarında son iki sırayı (11. ve 12.) alan takımlar 3. Lige düşer. Bayanlarda  A grubunda sonuncu (11.), B Grubunda son iki sırayı (11. ve 12.) alan takımlar 3. Lige düşer.

YARI FİNAL:  Federasyonca iki gruba ayrılan takımlar,  tarafsız bir ilde Tek Devreli Lig usulüne göre  turnuva maçları       oynarlar. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Final Grubuna katılmaya hak kazanırlar.

YARI FİNAL

              I.GRUP                                                                                                     II.GRUP

A1          …………………………                                                                                    B1              ……………………….

A4          …………………………                                                                                   B4              ……………………….

B2          …………………………                                                                                   A2              ……………………….

B3          …………………………                                                                                   A3              ……………………….

Tarih : ………………. Yer:…………….                                              Tarih : ………………….   Yer : ………………..

FİNAL: Yarıfinalden gelen ve aşağıdaki şekilde oluşan takımlar Final müsabakalarını Voleybol Federasyonunca belirlenecek tarafsız ilde Tek Devreli Lig usulüne göre  turnuva  oynarlar.

FİNAL

I.  GR.  1.             ……………………….

I.  GR.  2.             ……………………….

II. GR.  1.             ……………………….

II. GR.  2.             ……………………….

Tarih : ……………… Yer:…………….

Final müsabakaları sonunda alınan puanlara göre yapılan sıralamada 1. ve 2. (Birinci ve İkinci) sırayı elde eden takımlar Türkiye 1. Ligine yükselirler.

Türkiye Voleybol Federasyonu fikstür çekiminden önce müsabakaların oynama şeklinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İlk hafta programı (19-20 Ekim)

Bayanlar

A Grubu

X – Işıkkent

Anadolu Üni. – Karşıyaka

Rota Koleji – Seramiksan

Anemon Hotel – Arkas Spor

Nilüfer Bld. – Balıkesir Bld.

Salihli Bld. – Karşıyaka Voleybol

B Grubu

TVF Spor Lisesi – Pamukspor

Ataşehir Bld. – İdman Ocağı

MKE Ankaragücü – Pursaklar Voleybol İht.

Maltepe Yalı – Çankaya Bld. Anka

Karayolları – Polis Gücü

Kazan Bld. – Bolu Bld.

 

Erkekler

A Grubu

Antalya Türk Telekom – Tofaş

Kula Bld. – Beşiktaş

Seydişehir Bld. – Yenişehir  Bld.

Düzce Bld. – T.F.L. Altekma

Bornova And. Lisesi – Bahçelievler Bld.

Korkuteli Gençlik – Maliye Okulları

B Grubu

Antakya Bld. – Genç Kafkars

Kahramanmaraş B.şehir Bld. – Palandöken Bld.

Şahinbey Bld. – 4 Eylül Bld.

TVF Spor Lisesi – Niksar Bld.

Payas Bld. 1975 – PTT

Melikgazi Bld. – Beyza Spor

2013 – 2014 VOLEYBOL SEZONU

    3. VOLEYBOL LİGİ (BAYAN-ERKEK)

I.ETAP: Bayanlarda dört grupta (45 takım), Erkeklerde dört grupta (38 takım) yer alan takımlar iki devreli deplasmanlılig usulüne göre karşılaşırlar. Müsabakalar sonunda Tüm gruplarda 1 ve 2.sırayı alan toplam 8 takım finale yükselir.  Bayanlarda 12 takımlı gruplarda son iki sırayı alan takımlar, diğer gruplarda son sırayı alan takımlar, Erkeklerde ise 10 takımlı gruptan son iki sırayı alan takımlar, diğer gruplarda son sırayı alan takımlar mahalli lige düşerler.

FİNAL ETABI

4 grubun 1 ve 2. sırasını alan 8 takım:

I.GRUP                                                                           II.GRUP

A1             …………………………                                         B1             ……………………….

C1             …………………………                                         D1             ……………………….

B2             …………………………                                         A2             ……………………….

D2             …………………………                                         C2             ……………………….

Tarih : ………………. Yer:…………….                                           

İki gruptaki takımlar tek devreli lig usulü TURNUVA maçları oynarlar. Gruplarda 1 ve 2.sırayı alan toplam 4 takım 2. Lige yükselir.

3. VOLEYBOL LİGİ BAYAN TAKIMLARI

A GRUBU

B GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

ANTALYA B.ŞEHİR BLD.

1

EDİRNE KEŞAN GENÇLİK

2

ANTALYA KEPEZ BLD.

2

İSTANBUL 1907 KANARYA SPOR

3

AYDIN KUŞADASI GENÇLİK

3

İSTANBUL B.ŞEHİR BLD.

4

BURSA BURSA SPOR

4

İSTANBUL BAHÇELİEVLER BLD.

5

ÇANAKKALE YEŞİLBAYRAMİÇ

5

İSTANBUL BAHÇELİEVLER VOLEYBOL

6

DENİZLİ BEREKETLİ

6

İSTANBUL İBRAHİM TURHAN LİSESİ

7

İZMİR B.ŞEHİR BLD.

7

İSTANBUL SİLİVRİ SPOR

8

İZMİR GELİŞİM KOLEJİ

8

İSTANBUL UPS

9

İZMİR RA SPOR

9

KOCAELİ B.ŞEHİR BLD.KAĞIT SPOR

10

MANİSA ALAŞEHİR BLD.

10

KOCAELİ DERİNCE BLD.

11

MANİSA MANİSA BLD.

11

SAKARYA Y.HENDEK

12

MUĞLA MARMARİS BLD.

12

YALOVA ÇİFTLİKKÖY BLD.
 

C GRUBU

D GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

ANKARA NUMUNE SPOR

1

ADANA DSİ

2

ÇORUM HİTİT ÜNİV.

2

ADANA GÖKYÜZÜ SPOR

3

İSTANBUL BEYKOZ BLD.

3

D.BAKIR D.BAKIR B.ŞEHİR BLD.

4

İSTANBUL HAYDARPAŞA LİSESİ

4

D.BAKIR DİCLE ÜNİV.SAĞLIK KÜLT.

5

KARAMAN ERMENEK GENÇLİK

5

ELAZIĞ DSİ

6

KAYSERİ İL ÖZEL İDARE

6

ELAZIĞ POLİSGÜCÜ

7

KOCAELİ KOCAELİ ÜNİV.

7

ERZİNCAN GEÇİT BLD.

8

KONYA KONYA GENÇLİK

8

GAZİANTEP MERİNOS

9

ORDU TELEKOM

9

MERSİN TARSUS BLD.

10

ORDU T.İHTİSAS

10

TUNCELİ PERTEK BLD.

11

SAMSUN GAZİ LİSESİ

   

   

   

3. VOLEYBOL LİGİ ERKEK TAKIMLARI

A GRUBU

B GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

BALIKESİR BİGADİÇ BLD.

1

AMASYA ATATÜRK LİSESİ

2

İSTANBUL B.ŞEHİR BLD.

2

ÇANKIRI ÇANKIRI BLD.GENÇLİK

3

İSTANBUL İTÜ

3

ERZİNCAN ERZİNCAN GENÇLİK

4

İSTANBUL OKYANUS KOLEJİ

4

ERZİNCAN ERZİNCAN SPOR

5

KARABÜK KARDEMİR

5

ORDU ORDU SPOR

6

KOCAELİ ŞİRİNTEPE G.BİRLİĞİ

6

RİZE FINDIKLI SPOR

7

KOCAELİ YENİ KANDIRA

7

SAMSUN 1930 BAFRA

8

TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖY İ.Ö.O

8

SİNOP BOYABAT KALE

9

ZONGULDAK ALAPLI BLD

9

TRABZON TRABZON SPOR

10

ZONGULDAK . HASAD GENÇLİK

   
 

C GRUBU

D GRUBU

NO

KULÜP ADI

NO

KULÜP ADI

1

ADANA ADANA VOLEYBOL

1

BATMAN PETROL SPOR

2

AFYON KARAHİSAR BLD.

2

BİNGÖL SOLHAN METEM SPOR

3

AKSARAY 68 AKSARAY BLD.

3

D.BAKIR BAĞLAR GENÇLİK

4

ANKARA TAİ

4

D.BAKIR B.ŞEHİR BLD.

5

ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİV.

5

D.BAKIR KAYAPINAR BLD.

6

HATAY TEDAŞ EML

6

D.BAKIR SİLVAN GENÇLİK

7

ISPARTA EĞİRDİR ELMA

7

HAKKARİ ANADOLU LİSESİ

8

KÜTAHYA MUHİPLER FATİH

8

MALATYA ESENLİK BLD.

9

NEVŞEHİR ÜRGÜP KML

9

MARDİN KIZILTEPE BLD.

   

10

MUŞ LALEZAR

İlk hafta programı (26-27 Ekim)

Bayanlar

A Grubu

Ra Spor – Bereketli

Manisa Bld. – Antalya B.şehir Bld.

İzmir B.şehir Bld. – Bursa Spor

Kepez Bld. – Yeşilbayramiç

Alaşehir Bld. – Gelişim Koleji

Kuşadası Gençlik – Marmaris Bld.

B Grubu

1907 Kanarya Spor – İbrahim Turhan Lisesi

Silivri Spor – Çiftlikköy Bld.

Yeni Hendek Spor – Bahçelievler Voleybol

B.şehir Bld. – Bahçelievler Bld.

Keşan Gençlik – UPS

B.şehir Bld. Kağıt Spor – Derince Bld.

C Grubu

X – Samsun Gazi Lisesi

Kocaeli Üni. – Beykoz Bld.

Numunespor – Hitit Üniversitesi

Haydarpaşa Lisesi – Ermenek Gençlik

Konya Gençlik – Kayseri İl Özel İdare

Ordu Telekom – T. İhtisas

D Grubu

Dicle Üni. Sağlık Kültür – Polisgücü

Geçit Bld. – Adana DSİ Spor

Elazığ DSİ – Diyarbakır B.şehir Bld.

Pertek Bld. – Tarsus Bld.

Merinos – Gökyüzü Spor

 

Erkekler

A Grubu

Yeni Kandıra – Okyanus Koleji

Hasad Gençlik – İTÜ

Kardemir Spor – Şirintepe G.Birliği

Bigadiç Bld. – Alaplı Bld.

B.şehir Bld. – Çerkezköy İ.Ö.O.

B Grubu

X – Trabzonspor

Ordu Spor – Amasya Atatürk Lisesi

Erzincan Spor – 1930 Bafra

Fındıklı Spor – Çankırı Bld. Gençlik

Erzincan Kale – Boyabat Kale

C Grubu

X – Tedaş EML

Ürgüp KML – Adana Voleybol

68 Aksaray Bld. – Karahisar Bld.

Eğirdir Elma – TAİ

Anadolu Üni. – Mühipler Fatih

D Grubu

Bağlar Gençlik – Solhan Metem Spor

Kızıltepe Bld. – Kayapınar Bld.

Diyarbakır B.şehir Bld. – Esenlik Bld.

Lalezar – Silvan Gençlik

Hakkari Anadolu Lisesi – Petrol Spor