Etiketler

Japonya’nın Sapporo kentinde düzenlenen 2013 FIVB Dünya Grand Prix’i Finalleri’nin heyecanı sürüyor. FIVB Dünya Grand Prix’i Finalleri’nde ikinci günün ardından Brezilya ve Çin avantaj sağlarken; İtalya ve A.B.D aldığı sonuçlar ile hayal kırıklığı yarattı.

Günün ilk karşılaşmasında bir önceki günü  mağlubiyet ile kapatan iki ekibi Sırbistan ile A.B.D arasındaydı. Sırbistan, son şampiyonu 25-23, 20-25, 25-18, 25-23 set skorlarıyla 3-1 mağlup etmeyi başardı. A.B.D bu sonucun ardından 2’de 0 yaparak büyük hayal kırıklığı yarattı.

Vakıfbank’ın Sırp yıldızı Jovana Brakocevic kaydettiği 22 sayı ile karşılaşmaya damgasını vururken; ona Brankica Mihajlovic 20, Rasic 13, ve pasör Ognjenovic 8 sayı (5 blok) ile eşlik ettiler. A.B.D’de ise; Kelly Murphy’nin 23 sayılık muazzam performansı galibiyet için yeterli olmazken; Gibbemeyer ve Kristin Richards 13’er, Harmotto 11 sayı ürettiler.

Günün ikinci karşılaşmasında İtalya ile Çin karşı karşıya geldi. Asya ekibi rakibini 5 sette geçmeyi başardı ve 2’de 2 yaptı. İtalyanlar ise Grand Prix finallerindeki ilk puanlarını alırken; ikinci karşılaşmaların ardından da galibiyet ile tanışamadılar.

Çin’de tam 6 oyuncu çift haneli rakamlara ulaştı. Hui Ruoqi 19, Xu Yunli ve Yang Junjing 15’er, Zeng Chunlei 14, Wang Yimei 13 ve Zhu Ting 10 sayı kaydettiler. İtalya’da ise; Diouf 26, Sorokaite 20, Guiggi 13 ve Costagrande 12 sayı ile oynadı.

İkinci günün kapanış seansında ev sahibi Japonya ile son olimpiyat şampiyonu Brezilya’yı karşı karşıya getirdi. Ev sahibi Japonya karşılaşma boyunca setlerdeki üstünlüğünü koruyamadı ve setlerin son bölümlerinde Brezilya’nın üstün oyununa karşı koyamayınca rakibinden set dahi almayı başaramadı ve sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Brezilya ise bu sonucun ardından Dünya Grand Prix finallerinde 2’de 2 yaparak namağlup liderliğini sürdürdü.

Brezilya’da galibiyeti getiren isimler 19 sayı üreten Gabi, 15 sayı üreten Fe Garay ve 14 sayı ile oynayan Thaisa oldu. Japonya’da ise Ebata 11, Kimura 10 sayı üretirken; bu isimlere eşlik eden oyuncu çıkmadı.

FIVB Dünya Grand Prix finallerinde günün ardından puan durumu şu şekilde oluştu;

Puan Durumu
1. Brezilya – 6 puan
2. Çin – 5 puan
3.  Japonya – 3 puan
4. Sırbistan – 3 puan
5. İtalya – 1 puan
6. A.B.D – 0 puan

FIVB Dünya Grand Prix finallerinde yarının programı ise şu şekilde;

07.30 Çin – A.B.D (NTVSPOR Smart TV)
09.30 Brezilya – İtalya (NTVSPOR)
13.10 Sırbistan – Japonya (NTVSPOR Smart TV)

Reklamlar