CEV Kupası Şampiyonu Halkbank Erkek Takımı,  yeni sezon hazırlıklarına başladı. Türkiye Ligi, Türkiye Kupası’nın yanında Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) en prestijli organizasyonu Şampiyonlar Liginde yarışacak başkent ekibi, çalışmalarını kendi salonunda sürdürüyor.

Milli Takımlarda yer alan sporcuların yer almadığı antrenmanlar hırslı ve tempolu geçiyor. Bir yandan kente ve Ankara’daki yaşama alışmaya çalışan oyuncular, diğer yandan da Stoychev’in üst düzey antrenmanları ile başetmenin gayretini gösteriyor.

Yeni sezona yeni kadro

Üç kupada şampiyonluk arayacak Mavi-Beyazlılar, önümüzdeki sezon için yeni ve ışıltılı bir kadro kurdu; takım dört yabancı iki de yerli oyuncu ile takviye edildi.

Bu güçlü kadro, Avrupa voleybolunun çok yetenekli voleybol antrenörlerinden Radostin Stoychev’e emanet edildi. Genç, ancak büyük deneyimi olan Stoychev, son olarak Trentino Diatec’i çalıştırıyordu.

Takımın yeni transferleri şöyle:

Son sezonu Trentino’da forma giyen Matej Kaziyski smaçör mevkinde oynuyor. 1984 doğumlu büyük yetenek 2.02 metre boyunda.

Trentino’dan Ankara ekibine tranfer olan bir diğer oyuncu da Kübalı smaçör Osmany Juantorena. 1985 doğumlu smaçör 2.00 metre boyunda. 1976 Montreal Olimpiyat Oyunlarında 400 ve 800 metrelerde altın madalya kazanan Alberto Juantorena’nın torunu.

Trentino’dan ayrılıp Halkbank’ya kontrat imzalayan üçüncü oyuncu Raphael Vieria de Oliveira. 14.07.1979 doğumlu Raphael, pasör mevkiinde oynuyor.

Halkbank’ın Trentino’dan transfer edip kontrat yaptığı son isim, 24 Nisan 1989  doğumlu Yunan oyuncu Mitar Tzourits. Pasör çaprazı ve orta oyuncu olarak görev yapan Tzourits 2.11 metre boyundaboyunda.

Başkent ekibi yerli oyuncu olarak Türk Milli Takımı ve Arkas Spor’un deneyimli smaçörü Burutay Subaşı’nı renklerine kattı. 15.07.1990 doğumlu Burutay 1.94 metre boyunda. Şampiyonlar Ligi deneyimi de bulunan Burutay Subaşı çeşitli kategorilerdeki Milli Takımlarda 250 kez yer aldı.

Takıma yerli oyuncu olarak yapılan ikinci takviye ise pasör Vefa Yılmaz. Son senesinde Maliye Milli Piyango’da başarıyla görev yapan Vefa Yılmaz,1982 doğumlu ve Türkiye’nin bir çok önemli takımında oynadı.

SAMSUNG CSC

Reklamlar