Etiketler

Fenerbahçe Spor Kulubü’nün resmi yayın organı olan Fenerbahçe Dergisi’nin Eylül 2013 sayısında Fenerbahçe Grundig Erkek Voleybol Takımı’nın antrenörü Daniel Castellani ile yapılan röporta yer alıyor. Röportajdan derlenen kısımlar şöyle:

– Yeniden burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Zaten kendimi geri gelmiş gibi değil eve gelmiş gibi hissediyorum. Fenerbahçe’de olmak çok güzel bir duygu. Bir önceki sezonumuzda bütün hedeflerimize ulaştık ve aynı sezon içinde 3 kupayı kazandık. Bu sene de aynı başarıları elde etmek için buradayım. Aynı şekilde çalışacağız.

– Genç oyuncular her zaman için profesyonel oyuncuların sahip oldukları, şöhrete ve paralara sahip olma isteğiyle çalışıyorlar. Halbuki konsantre olmaları gereken şey, o başarıya ulaşana kadar o yolda neler yapmaları gerektiği. Başarıda birkaç tane altın kural var. Bunları takip ederseniz, başarılı olursunuz. Öncelikle yaptığınız işe çok iyi konsantre olmak ve uluslararası alanda yenilenen bilgileri takip etmek gerek. Ve tabi ki yürekten, azimli, sıkı ve sağlam çalışmak..

– Soyunma odasına girdiğim zaman ceplerimi çıkarıp, boş ceplerimi oyuncularıma gösteriyorum. Görüyor musunuz, ceplerimde hiçbir şey yok. Her şeyimi sahaya koydum. Siz de sahaya çıkın ve neyiniz var, neyiniz yok, hepsini sahada harcayın. Maç sonunda da soyunma odasına geldiğinizde cepleriniz bomboş olsun.

– Taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Her maça savaşmak ve kazanmak için çıkacağız. Burada taraftarımızda bizle beraber savaşsın. O zaman çok çok daha kuvvetli oluyoruz.

https://i2.wp.com/www.fenerbahce.org/pic_lib/eylul15_36053_3146705.jpg

https://i0.wp.com/www.fenerbahce.org/pic_lib/eylul16_36053_3146991.jpg

Reklamlar