Etiketler

Geçtiğimiz haftalarda yeni sezon çalışmalarına milli takımdaki oyuncularından ve transfer sorunu devam eden Güney Koreli yıldız oyuncusu Yeon Koung Kim’den eksik olarak başlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nda gözler ilerleyen günlerde Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB)’nun bulunduğu İsviçre’nin Lozan şehrinde olacak.

Güney Koreli yıldızın eski kulübü Heungkuk ve Kore Federasyonu ile yaşadığı sorunun çözümü için Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Lozan’daki binasında toplanarak bu konu hakkındaki kararını vermesi bekleniyor.

Öte yandan Eylül ayında düzenlenecek olan Asya Voleybol Şampiyonası’na  katılacak olan Güney Kore milli takımın 12 kişilik kadrosu belli oldu. Güney Kore Voleybol Federasyonu; Yeon Koung Kim’i listede Heungkuk Pink Spiders oyuncusu olarak gösterdi.

Güney Kore basınında çıkan haberlere göre; Fenerbahçe’nin Kore Voleybol Birligi (KVA)’den resmi bir belge göndermeleri halinde Kim’in milli takıma katılmasına izin vereceğini iddia etti. Ancak KVA’nın gerçekten Fenerbahçe kulübüne bir belge gönderip göndermediği merak konusu ?

Kore gazetesi Dong-A Ilbo’nda yer alan haberde Kim’in FIVB ile olan bağlantısına ait bir yazı yer aldı. Bu yazıda FIVB’nin KVA’ya Kim’in Uluslararası Transfer Sertifikası (ITC) konusunda baskıya zorladığını bunun arkasında da Fenerbahçe başlattığı lobi çalışmalarının bir sonucu olduğu söylendi.

Ayrıca Güney Kore kulübü Heungkuk, FIVB’den Fenerbahçe’ye kurallara uymaması nedeniyle ceza verilmesini istedi.

VoleybolExtra.Com © | Özel Haber

Reklamlar