İzmir’de 6-8 Eylül’de düzenlenecek Genç  Bayanlar Balkan Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek milli takımın antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, “Altyapıda imkanlar açısında dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik” dedi.

Bedestenlioğlu, Balkan Şampiyonası öncesinde çok uzun süreli bir kamp dönemi fırsatı bulamadıklarını dolayısıyla bu süreci sporcuların sağlık durumlarını gözeterek sürdürdüklerini kaydetti. Oyuncuları hem sezona hazırladıklarını hem de Balkan Şampiyonası için maksimum katkıyı vermeleri için çalıştıklarını ifade eden Bedestenlioğlu, şöyle konuştu:

“Hem Dünya hem de Avrupa Şampiyonu olmuş genç takımımızını kadrosundan 7 kişi şu anda bizimle yok. Genç Milli Takımın yelpazesini genişleterek, A Milli  Takım havuzunu daha geniş tutmak için böyle bir politika yürütüyoruz. Altyapılarda dünyanda 4. sıradayız. Balkan Şampiyonası’nda dünyada önemli bir yere sahip Sırbistan olacak. Böyle bir organizasyonda oyuncularımızın son durumunu görüp, ileride A Milli Takım’a nasıl katkı verebileceklerini göreceğiz. Taktik çalışmalarına devam ediyoruz. Oyuncularımızın turnuvada en iyi performansı göstereceğine inanıyorum.”

Bedestenlioğlu, son dönemde altyapılarda görülen ivmenin devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Altyapıda imkanlar açısından dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdik. Federasyonumuzun katkılarıyla iyi şartlarda kamplar yapıyoruz ve organizasyonlara iyi hazırlanıyoruz. Daha önce hazırlık kampları yapmak istediğimizde bize burun kıvıran, ‘Bize ne vereceksiniz’ diyen Brezilya, Çin, İtalya gibi ülkeler şimdi  bizimle çalışmak istiyorlar. Bu bizim için gurur verici.”

Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Sırbistan ve Romanya’nın katılacağı Genç Bayanlar Balkan Şampiyonası 6-8 Eylül’de İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nun ev sahipliğinde düzenlenecek.

İlk gün saat 17.00’de Sırbistan-Bulgaristan ve saat 19.30’da Türkiye-Romanya maçlarının oynanacağı şampiyonada, bir gün sonra Romanya-Sırbistan (17.00) ile Türkiye-Bulgaristan (19.00) müsabakaları yapılacak. Turnuva 8 Eylül Pazar günkü Bulgaristan-Romanya (17.00) ve Türkiye-Sırbistan (19.30) karşılaşmalarıyla sona erecek.

İzmir’deki şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek genç milli takımın  kadrosunda şu isimler yer alıyor:
Çağla Akın, Nursevil Aydınlar, Ceylan Arısan, Kübra Akman, Hande  Baladin, Cansen Örencik, Büşra Mutlu, Şeyma Ercan, Ceyda Aktaş, Fatma Beyaz, Dilara Bağcı, Didem Marangoz
 

Reklamlar