Etiketler

2013 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası´nın, Almanya´nın Halle kentinde oynanacak A Grubu müsabakalarının basın toplantısı, bugün (5 Eylül) Halle´de bulunan Gerry Weber Spor Salonu´nda gerçekleştirildi.

Toplantıya A Grubu´nda yer alan; Almanya, Hollanda, İspanya ile A Bayan Milli Takımımızın başantrenörleri katıldı.

A Bayan Milli Takımımızın Başantrenörü Massimo Barbolini, “Bu şampiyonaya tam olarak istediğimiz gibi hazırlanamadık ve Grand Prix´in de finallerine katılamadık. Ancak, burada oynayacağımız her maçta elimizden gelenin en iyisini yapacağız, hedefimiz hep en yükseğe olmalı, takımıma güveniyorum” açıklamasında bulundu.

Ev sahibi Almanya´nın Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Takımım şu an iyi kondisyona sahip ve gerçekten iyi bir hazırlık süreci yaşadık. Şu an Halle´de bulunmaktan ötürü çok mutluyuz. Umuyorum ki ev sahibi olmanın avantajını ve seyircilerimizin enerjisini en iyi şekilde kullanırız” dedi.

Hollanda Milli Takımının Başantrenörü Gido Vermeulen, “Avrupa Şampiyonası öncesinde 5 aylık bir hazırlanma dönemimiz oldu ve yeni bir takım oluşturduk. Burada bulunmak ve bu şampiyonada oynamak çok güzel bir duygu. Grubumuz güçlü takımlardan oluşuyor. Bir üst tura yükselirsek, bu bizim için bir başarı olur” şeklinde konuştu.

İspanya Milli Takımının Başantrenörü Francisco Hervas ise “Şampiyonada oynadığımız her maçtan keyif almaya çalışacağız çünkü çok zor bir grupta mücadele edeceğimizin farkındayız. Avrupa Şampiyonası´na katılan 16 takımdan biri olduğumuz için çok mutluyum. Bu aşamaya gelene kadar gerçekten çok iyi bir iş çıkardık ve burada olmak gerçekten gurur verici” açıklamasında bulundu.

İsviçre ve Almanya´nın ev sahipliğinde gerçekleşecek 2013 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası, 4 grupta ve 4 ayrı şehirde oynanacak karşılaşmalarla başlayacak. Gruplarını lider bitiren takımlar direk çeyrek finallere yükselirken, ikinci ve üçüncü sırada tamamlayanlar çeyrek finallere katılmak için play-off karşılaşmaları oynayacak.

Avrupa Şampiyonası´nda; Almanya, Hollanda ve İspanya ile A Grubu´nda yer alan A Bayan Milli Takımımızın, Halle’de oynayacağı maç programı şu şekilde;

6 Eylül 2013

TSİ 18.00 Almanya – İspanya

TSİ 21.00 Hollanda – Türkiye

7 Eylül 2013

TSİ 18.00 Almanya – Hollanda

TSİ 21.00 İspanya – Türkiye

8 Eylül 2013

TSİ 18.00 İspanya – Hollanda

TSİ 21.00 Türkiye – Almanya

Diğer gruplarda mücadele edecek ülkeler ise şu şekilde;

B Grubu (Zürih – İsviçre)

Belçika, Fransa, İtalya, İsviçre

C Grubu (Dresden – Almanya)

Azerbaycan, Beyaz Rusya, Hırvatistan, Rusya

D Grubu (Schwerin – Almanya)

Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Sırbistan

2013 CEV Avrupa Şampiyonası´nın play-off karşılaşmaları 10 Eylül´de, çeyrek finalleri ise 11 Eylül´de Almanya´nın Halle ve İsviçre´nin Zürih kentlerinde oynanacak. Şampiyonanın yarı final karşılaşmaları 13 Eylül´de, final karşılaşması ise 14 Eylül´de Almanya´nın Berlin kentinde oynanacak.

Son 5 yılda Avrupa Şampiyonası´nda dereceye giren ülkeler ise şu şekilde;

2011 İtayla/Sırbistan: Sırbistan (altın), Almanya(gümüş), Türkiye (bronz)

2009 Polonya: İtalya(altın), Hollanda (gümüş), Polonya (bronz)

2007 Belçika/Lüksemburg: İtalya (altın), Sırbistan (gümüş), Rusya (bronz)

2005 Hırvatistan: Polonya (altın), İtalya (gümüş), Rusya (bronz)

2003 Türkiye: Polonya (altın), Türkiye (gümüş), Almanya (bronz)

Reklamlar