Etiketler

Acıbadem Erkekler Birinci Voleybol Ligi’nde tarihinde ilk kez yer alacak olan İnegöl Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Antrenör Nizamettin Çakır, antrenmandan sonra fikstür, lig, Türkiye Kupası ve transferleri değerlendirirken şunları söyledi:

“Lige, Maliye Milli Piyango maçı ile başlıyoruz. Daha sonra kadro olarak bize denk olan takımlarla oynayacağız. Ondan sonra daha zor takımlarla, sonra biraz vasat ve en son hafta Torlu Gençlerbirliği ile oynuyoruz. İyi bir fikstürümüz olduğuna inanıyorum.

Ligde kadro olarak çok geniş ve rahat bütçeleri kullanan takımlar var. Bunlar Halk Bankası, Arkas, Fenerbahçe, Galatasaray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Kadroları çok iyi, Avrupa çapındalar. Hatta bu sene birkaç tane takım Avrupa şampiyonalarında derece yapmak istiyor. Böyle olunca biz ortanın altında, aşağı düşmeyecek, düşme korkusu yaşamayacak takımlar arasında yer almak istiyoruz. Bunu becerirsek bizim için de, İnegöl için de mutluluk olur.

Kendi bütçemize göre iyi takım kurduk. Karakterli ve bir şey yapmak için buraya gelen sporcularımız var. Dört haftadır çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta hazırlık maçlarımız olacak, ardından İzmir’de Türkiye Kupası maçları oynayacağız. Türkiye Kupası’ndan sonra zaten 1 hafta sonra 19 Ekim’de liglerimiz başlıyor. Ligi hazır hale geleceğimize inanıyorum.”

Reklamlar