Etiketler

Öyle maçlardan her zaman korkarım. Grubun en zayıf takımı ve nasıl olsa yeneriz psikolojisi… Kuvvetli rakiplere karşı zaten konsantre olursun ama zayıf maçlara ne kadar konsantreyim desen de zorlanırsın. Bizim kızların ruh halini bildiğim için korkmuştum. Ama İspanya voleybolda çok geri kalmış. Liglerinin seviyesi aynen milli takımlarına da yansımış.

Nalan UralMaçı özetlersek, ilk sete Seda’nın smaç, Büşra’nın ise blok sayılarıyla başladık. İspanya bizden düşük bir takım ama biz de kendi sahamızda az hata yaparak üstünlüğümüzü sahaya yansıttık. Seda-Gözde ve Neslihan köşlerden etkili olmaya devam ederken Büşra-Bahar ikilisi de zayıf İspanya karşısında blok kurmakta zorlanmadılar. Gizem görevini yaptı, Naz kaliteli pas dağıttı, Barbolini’de 2. ile 3. sette Özge-Polen ikilisin kullanarak oyuncu dinlendirdi.

Bugün grubumuzda sürpriz bir sonuç gerçekleşmedi. Hollanda 2 set alarak, Almanya’yı zorladı ve bu, bugün için bizim adımıza iyi oldu. Genele bakarsak, Akdeniz Oyunları, Grand Prix’deki önemli rakipler derken 2013’ün milli takım açısından hedef turnuvasındayız. Bana kimse ‘Aman gruptan çıkalım yeter’ demesin. Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyorsak gruptan 1. çıkmalıyız. Bu yollardan daha önce de geçtik, diğer ihtimallerin yetmeyeceğini biliyoruz.

Bugün grup liderlik maçımız Almanya ile. Normal şartlarda kazanmamız lazım. Hedef şampiyonluksa, bunu grup liderliğiyle belli etmemiz lazım. Ben takımı istekli, konsantre ve artık şanslı da görüyorum.

Reklamlar