Etiketler

Ev sahibi Almanya Grün gibi bir yıldızını kaybettiğinden beri eski gücünde değil. Vasat oyuncularından kurulu kadrosu, Guidetti’nin uzun süreli tekrar antrenmanlarının mucizevi sonucu. Ama yine de dünya sıralamasında 8-12 arasında yer bulabiliyorlar. Geçen Avrupa Şampiyonası’nın finalisti ama tek avantajları antrenörlerinin bizim oyuncuları ezbere tanıması. Rakibimizin ev sahibi avantajını da eklersek çok çekişmeli bir maç olması beklentim vardı.

Maçta oyunu 4 numara hücumu üzerine kuran Almanlar iyi servisle bizi köşe hücumlarına zorladılar. Onların aksine etkisiz kalan ve kaçırılan servisler, rakibimizin tüm oyun planlarını sahaya yansıtmasına yol açtı. İlk seti de rakibimiz rahat aldı.

Nalan Uralİkinci sette de etkili servislere devam ettiler, hücumda da orta oyuncularını fazlaca kullanarak bloğumuzu dağıttılar. Gözde’nin 10-10’dan 16-10’a kadar yakaladığı servis serisine karşı 17-15’te Seda’yı manşette oyundan düşürdüler. 20-17’de yakaladığımız üstünlüğü, kendi sahamızda yaptığımız kişisel hatalarla 25-23 verdik ki bu set gerçekten maçın kırılma noktasıydı. Üçüncü sette de Almanlar etkili servise devam etti. Barbolini’nin yaptığı değişiklikler, defans dışında oyun kurmamıza yardımcı olmadı.

Bizim Almanlar’la her hedef turnuvada böyle maçlarımız vardır. Almanlar’ın antrenörü Türk voleybol ve voleybolcusunun teknik ve kişisel özelliklerini çok iyi bilir. Tabii bu da 5 sezondur Türkiye’de çalışmasından kaynaklanıyor. Vasat oyuncular diye adlandırdığımız Almanya’da Kozuch-Brinker ve Furst görevlerini eksiksiz yaptılar. Kozuch’un henüz transfer yapmamış olmaması, onu yine şampiyona en iyi ödüllerinden birine götürebilir.

Yarın play-off’taki rakibimiz Belarus. Fazladan bir maç daha oynayıp yolu uzattık diyelim. Ama İtalya ve Sırbistan, Almanlar kadar hırslı, Ruslar da sert rakipler. Play-off’tan sonra vitesi yükseltmemiz gerekiyor. Turnuva devam ediyor ve unutmayalım ki olimpiyatlarda gruplarda dökülen Brezilya’nın şampiyon oldu. Kazanılan her maç finale doğru atılan bir adım…

Reklamlar