Etiketler

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, yeni sezona hazırlık çalışmaları çerçevesinde Akdeniz Oyunları’nda final oynayan ve İstanbul’da kampta olan Tunus Milli Takımı ile antrenman maçı yaptı.

Servis karşılamada sorun yaşayan Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, ilk seti 15 – 25, ikinci seti 19 – 25 kaybetti. Üçüncü sette daha iyi bir oyun sergilemesine rağmen Galatasaray Erkek Voleybol Takımı seti 23 – 25, karşılaşmayı 0 – 3 kaybetti.

Karşılaşmanın ardından iki takım anlaşmalı olarak bir set daha oynadı. Galatasaray Erkek Voleybol Takımı bu seti 25 – 22 kazandı.

Hazırlaklarına devam eden Galatasaray A Erkek Voleybol Takımı’nın Baş Antenörü A. Reşat Arığ maçla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi, Tunus, Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın dördüncü bitirdiği Akdeniz Oyunları’nda final oynamış kuvvetli bir ekip. Kupayı da İtalya’ya 3 – 2 yenilerek kaçırdılar. İstanbul’da kampta olmaları ve dostane ilişkilerimiz vesilesiyle böyle bir hazırlık maçı organize ettik. Amacımız güçlü rakipler karşısında sezon öncesinde oyunumuzu görmek ve eksiklerimizi gidermeye devam etmek. Tunus takımına dostane davetimizi kabul ettikleri için teşekkür ediyoruz. Galatasaray olarak, voleybolun prestijli ekipleriyle ortak çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklamlar