Etiketler

2013 CEV Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda dün oynanan ve Fransa’nın 3-2 üstünlüğü ile sona eren Çek Cumhuriyeti – Fransa play-off eşleşmesi önümüzdeki sezon ülkemizde Fenerbahçe forması giyecek olan iki oyuncuyu rakip olarak bir araya getirdi.

Çek Cumhuriyeti’nin yıldızı Aneta Havlickova ile Fransa’nın en önemli oyuncularından biri olan orta oyuncu Christina Bauer yeni sezon öncesinde birbirlerine rakip oldular.

Çiçeği burnunda olan yeni Sarı Melekler’den gülen taraf tie break setinin ardından Bauer’li Fransa olurken; Çek Cumhuriyeti’nin takım kaptanı Aneta Havlickova karşılaşmanın ardından verdiği röportajda Bauer hakkında şunları söyledi:

“Bauer ile yeniden aynı takımda oynayacağım için çok mutluyum, onunla daha önce de Busto Arsizio’da beraber oynamıştık. Bauer iyi bir arkadaşım, iyi bir insan, iyi bir oyuncu, onunda orada olacağı için çok sevinçliyim. Avrupa Şampiyonası bizim için sona erdi, yarın ülkeme döneceğim, biraz dinlendikten sonra 1-2 hafta içersinde (ay sonu gibi )yeni kulübümle çalışmalara başlayacağım.” dedi.

Çek Cumhuriyeti’nde Aneta Havlickova 29 sayı ile karşılaşmayı tamamlarken; Christina Bauer karşılaşmada 18 sayı (7 blok) üretti.

Reklamlar