Etiketler

Şampiyonada kontrolü elimizde tuttuğuz İspanya’dan sonra ikinci maçımızdı. Belarus, eski doğu bloğu sisteminden bir adım bile ileri gidememiş voleyboluyla seyir zevki de vermedi. Uzum zamandır Avrupa Şampiyonaları’na katılmayan Belarus’un genç oyuncularında da bir ışık göremedim.

MAÇA gelirsek… 1. sette Gözde ve Bahar’ın servis serisiyle yakaladığımız skor farkına, Büşra-Seda ikilisi de bloklarıyla katkı verdiler. Naz 2. setten itibaren rakibin geri hücumuna karşı blok ve defans zaafiyetini iyi değerlendirerek, Neslihan ile Seda’yı çokça kullandı. Maç boyunca Polen-Özge ikili değişikliği, Güldeniz’in geri alan oyunu gerekli faydayı verirken, Gizem de düzgün yer tutarak çapraz defanslarıyla takımı rahatlattı.

ASLINDA milli takımımız eskiye nazaran daha bir takım oyunu oynamaya çalışıyor. Önceden Neslihan’a endeksli hücum gücümüz Seda-Özge-Neslihan olarak dağıtılmaya çalışılıyor. Ancak bence bundan önce oynadığımız Almanya maçında da yapılması gerektiği gibi, kırılma anlarında topun buluşturalması gereken kişi Neslihan olmalıdır. Yoksa konsantrasyonu bozulur…

BUGÜN çeyrek final maçını oynayacağız. Tecrübeli oyuncularımız artık tüm ustalıklarını sergilemeliler. Ancak Rusya’yı yalnız hücum ederek değil, iyi servis ve inatçı bir defansla yenebileceğimizi unutmamalıyız. O zaman uzun ve ağır Rusya daha kolay teslim olacaktır. Kaybedeceğimizi düşünmek bile istemiyorum. Haydi kızlar gün kazanma günüdür.

Reklamlar