Etiketler

Kabul etmek gerekir ki grubundan lider çıkan Rusya, bize göre daha dinlenmiş durumdaydı. Star ve tecrübeli oyuncularından yoksun, 1. pasörleri Startseva sakat ama sonuçta dünya sıralamasında 6. sıradalar.

KARŞILAŞMAYA iyi başladık. Ancak 8-4’ten sonra açık manşetlerle başlayan hücum hataları skoru 14-9 Rusya’nın lehine çevirdi. 16-12 teknik molaya önde giren Rusya sert ve yüksek hücumlarıyla takımımızı çok zorladı.
2. sette köşlerden Seda ve Neslihan’la etkili olmaya çalışsak da renksiz hücum organizasyonumuz, yüksek Rus bloklarını geçmekte zorlandı. 23-22 öndeyken yaptığımız hücum hataları seti 25-23 kaybetmemize neden oldu. 3. sette ise defansta daha iyiydik. Naz da risk alıp smaçörlerini farklı kombinasyonlara çağırdı. Neslihan ve Büşra’nın gayretleri ilk teknik molaya 8-4 önde girmemize sağladı. 10-4 öne geçtiğimiz halde 14-13’te önce üstünlüğümüzü sonra da maçı kaybettik.

HAZIR GÖRÜNMEDİK

MİLLİ takımımız bana göre bu turnuvada gerek teknik gerekse de mental olarak hazır görünmedi. Turnuvanın başından beri, belki bugün diye beklediğimiz, alıştığımız oyunu bir türlü göremedik. Belki Almanya ile oynadığımız 2. ve 3. sette oyun kalitemiz biraz yüksekti ama dün takım yeterince ahenkli, hırslı ve iş bitirici gözükmedi.

BU takım, en yaşlısı Neslihan olan en iyi jenerasyon ve genç oyuncularından kurulu. Ama üzülerek söylüyorum ki Barbolini oyuncuların henüz ruhuna ve aklına dokunamamış ve Türk voleybolcusunu henüz tanıyamamış. Kenardan oyuna girebilecek 3 kişiden başka yardım edebilecek yedek oyuncusuz bir milli takımla Avrupa Şampiyonası’na gelmek için hangi geçerli sebebiniz olur ki. Sakın bana bazı oyuncular milli takımı bıraktı, bazıları sakattı demeyin?! Hepimizin zaman zaman işimizi yapamadığımız gibi, milli takımımızın kadrosu ve takım içi rekabeti eksik kalmış. Başka bahara diyeceğim ama tekrar 1-2 takım dışında hazır olmayan başka Avrupa Şampiyonası ne zaman olacak merak ederim.

ŞİMDİ biz ne yazık ki gidip Berlin’de en iyi dört takım arasında oynanacak olan yarı finalleri izleyeceğiz.

Reklamlar