Etiketler

2013 CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda D Grubu’nda Polonya, Sırbistan ve Çek Cumhuriyeti ile yer alan Bulgaristan Milli Takımı, grupta oynadığı son karşılaşmada Çek Cumhuriyeti’ne 3-2 mağlup olarak Avrupa Şampiyonası’na erken veda etmişti.

Bulgaristan’da bu erken veda voleybol otoritelerini oldukça şaşırtırken; Bulgaristan Milli Takımı’nında da çarpıcı iddialar gündemi meşgul ediyor.

Bulgaristan’ın önemli bir spor sitesinde yer alan haberde; Çek Cumhuriyeti karşılaşması öncesinde soyunma odasında yardımcı antrenör Dimo Tonev ile orta oyunculardan Hristina Ruseva arasında hararetli sözlü bir tartışma yaşandığı, bu olayın ardından ise Bulgaristan Milli Takımı antrenörü Marcello Abbondanza’nın Ruseva’yı kadroya almadığı öğrenildi.

Genç oyuncu, Bulgaristan Milli Takımı’nın sürekli ilk 6’da oynayan oyuncularından biri olmasına karşın Çek Cumhuriyeti karşısında Abbondanza Ruseva yerine Zarkova’ya forma vermişti.

Bulgaristan Milli Takımı’nda yaşanan gelişmeler bununla da sınırlı kalmadı. Çek Cumhuriyeti karşılaşmasının ardından İtalyan antrenör Marcello Abbondanza kimseye haber vermeden takımın kamp yaptığı otelden ayrılayarak İtalya’ya döndü. Bulgaristan Voleybol Federasyonu’nun hayal kırıklığı yaratan Abbondanza ile devam edip etmeyeceği ise bilinmiyor…

43 yaşındaki İtalyan antrenör Marcello Abbondanza, 2011 yılından bu yana Bulgaristan Milli Takımı’nın antrenörlüğünü yapıyordu. Abbondanza gelecek sezon ülkemizde Fenerbahçe’nin antrenörlüğü yapacak.

Reklamlar