Etiketler

Almanya Bayan Voleybol Milli Takımı’nın antrenörü Giovanni Guidetti, Bahar’lı Türkiye’yi yendikleri maçı, 20 Eylül’de yapacakları Türk düğününü ve turnuvaya denk gelen balayılarını anlattı.

Almanya Bayan Voleybol Milli Takımı Giovanni Guidetti nişanlısı Bahar’ın da oynadığı Türk Milli Takımı’na karşı elde ettikleri 3-0’lık galibiyetin ardından özel açıklamalar yaptı. İki nişanlının karşı karşıya geldiği maçtan önce “Eğer yenilirsek evin anahtarını Bahar’dan 1 yıl süre ile saklayacağım” sözleri basında yer alan Guidetti maçı şöyle anlattı:

“Sahada karşı karşıya gelmemiz galiba onun için daha zordu. Çünkü sahada oynuyordu ve üzerinde daha fazla baskı vardı. Ben sahada değilim ve biraz daha rahattım ama Bahar çok güzel oynadı. Maçtan öncesi karşılaşma hakkında hiç konuşmadık.”

TÜRKİYE’DE OYNASAYDIK TÜRKİYE KAZANIRDI
“Tabi ki yenilgiden sonra çok üzüldü. Filenin Sultanları’nı 3-0 mağlup ettikleri maçı taraftar desteğiyle aldıklarını itiraf eden Guidetti salonda büyük bir coşku vardı. Taraftarların büyük desteğini aldık. Bu çok önemli. Belki Türkiye’de oynasaydık Türkiye kazanırdı.”

Almanya’nın Türkiye’yi mağlup etmesi iki nişanlıyı etkilememiş. Guidetti şaka ile karışık şöyle devam ediyor: “Maçtan sonra birbirimize kızmadık. Eğer Türkiye kazansaydı durum yine aynı olurdu.”

SEVGİMİZ HERŞEYİN ÜSTÜNDE
“İkimiz de birer profesyoneliz. Sonuçta bu bir müsabaka. Bizim sevgimiz herşeyin üstünde. Avrupa Şampiyonası sürecinde hiç görüşmediklerini de kaydeden Guidetti “Dört gündür buradayız, bu dört gün içerisinde sadece 5 dakika görüştük. Bizim için şu an en önemlisi voleybol, ikimiz de takımlarımızın başarısı için çalışıyoruz.”

Guidetti son olarak: “Grup elemeleri biraz kolay geçti, fakat bundan sonra maçlar zorlaşacak. Eleme turları başlayacak ancak şampiyonluk için umutluyuz” dedi.

Reklamlar