Etiketler

2013 CEV Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda Berlin’de Max Schmeling Spor Salonu’nda oynanan ilk yarı final karşılaşmasında Rusya ile son şampiyon Sırbistan karşı karşıya geldi. Rusya rakibini rahat bir oyun sergileyerek 25-23, 25-19, 25-12’lik set skorları ile 3-0 mağlup etti ve adını finale yazdıran ilk takım oldu.

Yarı Final 1. Maçı: Rusya 3-0 Sırbistan

Salon: Max Schmeling Berlin

Setler: 25-23, 25-19, 25-12

Rusya: Pankova (3), Pasynkova (11), Obmochaeva (10), Kosheleva (13), Morozova (12), Shlyakhovaya (2), Kryuchkova (L), Chaplina, Dianskaya, Malykh, Malova

Sırbistan: Ognjenovic (1), Brakocevic (17), Krsmanovic (2), Rasic (8), Molnar (5), Nikolic (8), Cebic (L), Malagurski (4), Zivkovic, Malesevic, Veljkovic (1), Bjelica.

Servis Sayıları: 6-5 Rusya

Blok Sayıları: 18-4 Rusya

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ise;

Rusya takım kaptanı Ekaterina Pankova: “Bu kadar kolay bir maç olacağını beklemiyorduk. Karşılaşma esnasında bunun mümkün olacağını fark ettik.”

Rusya antrenörü Yuriy Marichev: “Sonuçtan çok memnunum, biz iyi bir hazırlık dönemi geçirdik.  Bugünkü maçta en önemli faktör Sırp oyuncuların karşısında yaptığımız savunmaydı. Beklediğimiz gibi çalıştı” dedi.

Sırbistan takım kaptanı Maja Ognjenovic: Bizi bu şekilde yenen bir takım hatırlamıyorum, olmadı. Nedenleri bilmiyorum ama halen şoktayım. Umarım yarın daha enerjik ve ruhla oynarız.

Sırbistan antrenörü Zoran Terzic ise: ” Rusya takımını tebrik ederim. Onlar çok iyi oynadı. Bizim gerçekten hiç şansımız yoktu. Biz onlar için maçı çok çok kolay yaptık. Çeyrek finalde İtalya karşısında çok iyi oynadık, ancak bugün bunu tekrar sahaya yansıtamadık, nedeni bilmiyorum.

Reklamlar