Etiketler

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2.lig temsilcisi Seramiksan 5-6-7 Eylül tarihlerinde Balıkesir’de katıldıkları turnuvadan döndü ve yeni sezon öncesi çalışmalarına Turgutlu’da yeniden başladı. Turnuvada 3 mağlubiyet alan Seramiksan’da yönetim ve teknik heyet hazırlık dönemlerinde alınan sonuçların çok önemli olmadığını ve lige kadar hazır olacaklarını belirtti. Yengil turnuvada Arjantin’de olan Buket ve Beyza’dan yararlanamadı.

Balıkesir’de ki turnuvada iki pasörü Simge ve Tülay’dan yoksun olduğu ilk karşılaşmada Balıkesir Belediyespor’un pasörüyle mücadele eden Yengil bu konuda yönetimle fikir alışverişi yaptıklarını ve bunun ortak karar olduğunu belirtti. Yengil: “ Simge sınav nedeniyle Ankara’daydı ve karşılaşma öncesi Tülay’ın sakatlandığından dolayı pasör mevkiinde alternatifsiz kaldık. Voleybolda özellikle pasör pozisyonunda takım içerisinde başka bir ismi oynatmak ciddi sıkıntılara yol açabilirdi, bu nedenle yönetimimizin bilgisi dahilinde böyle bir karar aldık ve maça çıktık. Pasör mevkiinde hiç oynamamış bir oyuncunun o pozisyonda oynaması oldukça risklidir, atacağı kötü bir topta kendi takım arkadaşını sakatlayabilir. Bu nedenle hem takımdaki diğer oyuncularımın spor sağlıklarını düşünerek hem de turnuvanın devamı için böyle bir karar aldık. Beyza ve Buket’in yerine ise alt yapıdan bir ismi kadromuza dahil etmedik. Bu benim kişisel kararımdı çünkü  o seviyede mücadele edecek bir alt yapı oyuncumuz henüz yok. Lige kadar olan sürede takımımız hazır olacaktır” şeklinde konuştu.

Seramiksan’ın antrenmanına Arjantin’den dönen Beyza, Buket ve sakatlığı geçen Tülay katıldı. Seramiksan çalışmalarını ligin başlangıcına kadar Turgutlu’da sürdürecek.

Reklamlar