Etiketler

TVF Bayan Voleybol 2.Lig takımlarından Seramiksan Spor’da A Takımı ve Altyapı Takımları sporcularına beslenme eğitimi verildi.

Ege Üniversitesi BESYO öğretim görevlisi Yard. Doç. Dr. Gülbin Rudarlı Nalçakan tarafından, sponsor Seramiksan’da gerçekleştirilen, Seramiksan Spor Baş Antrenörü İsmail Yengil ve Altyapı Koordinatörü Kürşad Çetin’in de katıldığı eğitimin ilk bölümünde Altyapı Takımlarına, ikinci bölümünde de A Takımına sporcularına bilimsel veriler ile sporcu beslenmesi ve beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Bayanlar Voleybol 2.lig temsilcisi Seramiksan Voleybol takımı bugün alt yapıda ki oyuncularının da katılımıyla sporcu beslenmeleri konulu seminerde bir araya geldi. Seramiksan Şirketi İdari Binası toplantı salonunda gerçekleşen seminere konuşmacı olarak Ege Üniversitesi BESYO öğretim görevlisi Yrd.Doç.Dr. Gülbin Rudarlı Nalçakan katıldı. Seminerde Seramiksan Başantrenörü İsmail Yengil ve Seramiksan Alt Yapı Koordinatörü Kürşat Çetin’de hazır bulundu.

Alt yapı oyuncularının ve A takım oyuncularının ayrı ayrı dinledikleri seminerde Nalçakan sporcu beslenmesinin çok önemli olduğunu ve bilinen çoğu yönetimin aslında sporcu sağlığına zarar verebilecek kulaktan dolma bilgiler olduğunun altını çizdi. Nalçakan oyunculara hangi öğünlerde hangi tarz beslenmenin uygun olduğunu bilimsel verilerle anlatırken, sporcu beslenmesinin organik ürünlerle sağlanmasının önemine dikkat çekti.

Seminerde oyunculara yapılan antrenmanlarda harcanan enerjiyi tekrar yerine getirecek besin öğelerinin tüketilmesini hatırlatan Nalçakan sporun artık bilimsel bir yöntemle geliştiğini ve beslenme alışkanlıklarının da aynı paralelde bilimsel olarak yapılması gerektiğini ifade etti.

Seramiksan Spor Kulübü Asbaşkanı Burak Ersoy: “ Oyuncularımızın beslenme konusunda nelerin doğru yada nelerin yanlış olduğunu net bir şekilde öğrenmesini adına böyle bir seminer düzenledik. Gülbin hanım aynı zamanda hocamız İsmail Yengil’in eski öğrencilerinden bu seminerin yapılmasında İsmail hocamızın girişimleriyle hayata geçti. Bu tarz eğitici ve öğretici seminerlerimiz sezon içerisinde olacaktır. Bizleri kırmayarak nazik davetimiz kabul eden Gülbin hanıma teşekkür ederiz” dedi.

Reklamlar