Etiketler

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nın Güney Koreli yıldızı Yeon Koung Kim’in eski kulübü Heungkuk Life Insurance , Fenerbahçe ve FIVB üçgeninde yılan hikayesine dönen transfer süreci geçtiğimiz günlerde FIVB’den sızan bir belgenin sonucunda açıklığa kavuştu.

Uluslararası Voleybol Federasyonu’nun (FIVB) her iki kulübe de gönderdiği belge ile verdiği kararlar şu şekilde:

–  2013-14 sezonu için Güney Koreli yıldızın tescili Kore kulübü Heungkuk Life Insurance kulübündedir.

– Fenerbahçe’nin Kore Kulübü’ne ve Kore Voleybol Federasyonu’na vereceği lisans ücretini bu kuruluşlar kendi aralarında belirleyeceğini ancak ücretin FIVB’nin koyduğu limit gereği 228,750 Euro’yu geçemeyecek.

– Gelecek sezondan (2014-15 sezonu) itibaren FIVB kuralları kapsamında Yeon Koung Kim’in herhangi bir kulüple yeni sözleşme imzalamadığı sürece serbest oyuncu (Free Agent) olarak sayılacağını belirledi.

Bu durumda Sarı Lacivertli kulüp, maksimum 228,750 Euro ödeyerek Kim’i oynatabilecek. Güney Koreli yıldız gelecek sezondan itibaren serbest kalacağı için de 2014-15 sezonundan itibaren de istediği kulüple anlaşabilecek veya Fenerbahçe ile olan sözleşmesini uzatabilecek.

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nın Güney Koreli yıldızını bırakmaya niyetinin olmadığı ve yıldız oyuncu ile anlaşarak uzun süreli bir mukavele yapmak istediği biliniyor.

Reklamlar