Etiketler

Çanakkale Belediyespor tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Barış Kupası’nın 2. günü geride kaldı. İkinci günün ardından Sarıyer Belediyesi ve Çanakkale Belediyespor günü galibiyet ile kapatan takımlar oldular.

Günün ilk karşılaşmasında Sarıyer Belediyesi ile Balıkesir Belediyesi karşı karşıya geldi. Sarıyer Belediyesi karşılaşmaya 11-2’lik gibi bir seri ile başladı, ardından ikinci teknik molayı 16-7 önde geçen Mavi-Beyazlılar ilk seti 25-11 skor ile rahat bir şekilde kazandı ve karşılaşmada 1-0 öne geçti. İlk sette Votiienko ve Melis Durul hücumdaki etkili oyunları setin kazanılmasında pay sahibi oldu.

İkinci sete, ilk seti kaybeden Balıkesir Bld iyi başadı 3-1’i yakaladı, ardından ilk teknik molayı da 8-4 önde geçtiler. Teknik molanın ardından Sarıyer’de manşet hataları devam etti ve skor 11-4’e geldi. Skor farkının daha fazla açılması istemeyen Gökhan Edman skor 11-4 iken 2. ve son molasını kullanmak zorunda kaldı. İkinci teknik molayı da Balıkesir Bld 16-8 önde geçti ancak Sarıyer 19-19’da beraberliği yakalayıp 22-19’luk farkı yakalasa da setin sonu müthiş bir mücadeleye sahne oldu. İkinci setin sonunda gülen taraf 27-25 ile Balıkesir Bld oldu ve setlerde durum eşitlendi.

Karşılaşmaların üçüncü ve dördüncü setlerinde ise Sarıyer Belediyesi üstünlüğü kabul ettirerek karşılaşmaya ağırlığını koydu özellikle Maria Votiienko’nun hücumdaki iyi gününde olması Sarıyer’in galibiyete uzanmasında önemli pay sahibiydi.

Sarıyer Belediyesi üçüncü seti 25-20, dördüncü seti de 25-21 kazanarak karşılaşmadan 3-1 galip ayrılmayı başardı.

Günün kapanış mücadelesinde ise ev sahibi Çanakkale Belediyespor ile Rumen temsilcisi CSM Bucuresti karşı karşıya geldi. Her iki takımda zaman zaman inanılmaz hatalar yaparak rakibine seriler yakalama şansı verdi. Çanakkale Belediyespor, Rumen rakibini 25-22, 25-21, 17-25 ve 25-22 setlerle 3-1 mağlup etmeyi başardı ve Barış Kupası’ndaki ilk galibiyetini aldı.

Çanakkale Belediyespor’da orta oyuncu Ebru Mandıracı bir pozisyon esnasında dublaj yapmaktan isterken takım arkadaşları Ecem Alıcı ve Cansu Aydınoğulları ile çarpıştı ve kolunu incitti. Kenara gelen orta oyuncunun ciddi birşeyin olmadığı anlaşıldı. Çanakkale Belediyespor’un yeni transferlerinden Sırp oyuncu Ivana Nesovic ise hafif sakatlığından dolayı karşılaşma da görev yapmadı.

Ivana Nesovic takımla ısınma bölümünde yer alırken; topla ısınmada yer almadı ve karşılaşma boyunca kenarda pilates ile tedavisine devam etti.

Barış Kupası’nda yarının programı şu şekilde:

19 Eylül Perşembe
13.00 Sarıyer Belediyespor – CMS Bükreş
15.00 Çanakkale Belediyespor – Balıkesir Belediyespor

Reklamlar