Etiketler

Polonya ve Danimarka´da, 20-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2013 CEV Avrupa Şampiyonası´nda, Fransa, Polonya ve Slovakya ile B Grubu´nda mücadele edecek olan A Erkek Milli Takımımızın Başantrenörü Emanuelle Zanini, şampiyona öncesinde açıklamalarda bulundu.

Zanini, “Takımın başına kısa bir süre önce geldim ve geçirdiğimiz şampiyonaya hazırlık süreci benim için çok önemliydi. Çalışmalara hemen başladık. Bu süreç içerisinde ben de takımı ve Türkiye´yi tanımaya çalıştım. Geçirdiğimiz hazırlık sürecinde elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bütün sporcuların fiziksel, zihinsel ve teknik gücünü arttırmaya çalıştık. Şampiyonada en güçlü grupta olduğumuzu düşünüyorum. Ev sahibi Polonya bizim grubumuzda. Şampiyonalarda ev sahibi takım olmak her zaman avantajdır. Buradaki ilk amacımız oynadığımız voleybolun seviye ve kalitesini arttırarak bir üst tura yükselmek. Mücadeleci olmamız ve her oynadığımız maçta oyun kalitemizi yükseltmemiz, sonrasında da ülke sıralamasında yükselmemiz lazım” açıklamasında bulundu.

A Erkek Milli Takımımızın Kaptanı Ulaş Kıyak ise “Şu an yeni bir oluşum içerisindeyiz. Tecrübeli dinamik bir antrenörümüz var. Avrupa Şampiyonası´na az bir süre kala aramıza katıldı ancak enerjisi ile takımı çok iyi motive etti. Umarım iyi sonuçlar alarak Türkiye´nin grafiğini ve kalitesini yukarı çekeriz. Bu şampiyonada öncelikli hedefimiz modern ve iyi voleybol oynamak. Sonraki amacımız ise gruptan çıkarak, Türk voleybolunun sıralamasını üst sıralara taşımak. En iyi gruplardan birinde olduğumuzu düşünüyorum. Kendi evlerinde Polonya ile oynayacağız. Bu bir dezavantaj gibi görünse de avantaj haline döndürmeye çalışacağız. Polonya haricinde yeni bir jenerasyona sahip olan Fransa ve dinamik bir Slovakya takım var grubumuzda. Ama bizim oyun ilkemiz son topa kadar mücadele etmek. Bu çerçevede, gruptaki diğer takımların şansı neyse bizimki de o kadar. Umuyorum ki iyi bir netice ile döneceğiz” dedi.

A Erkek Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası´ndaki grup maçlarını; Fransa, Polonya ve Slovakya ile B Grubu´nda oynayacak. Millilerimizin yer aldığı B Grubu´ndaki maç programı şu şekilde;

20 Eylül

17.00 Fransa – Slovakya

20.00 Polonya – Türkiye

21 Eylül

17.00 Slovakya – Türkiye

20.00 Fransa – Polonya

22 Eylül

17.00 Türkiye – Fransa

20.00 Slovakya – Polonya

Diğer gruplarda mücadele edecek ülkeler ise şu şekilde;

A Grubu (Odense/Danimarka)

Belçika, Beyaz Rusya, Danimarka, İtalya

C Grubu (Herning/Danimarka)

Finlandiya, Hollanda, Sırbistan, Slovenya

D Grubu (Gdynia/Polonya)

Almanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Rusya

Grup maçlarının tamamlanmasının ardından, grup birincileri çeyrek finallere direk katılacak. Grup 2. ve 3.´leri ise çeyrek finallere katılmak için play-off karşılaşmaları oynayacak. Play-off karşılaşmaları 24 Eylül´de, çeyrek final karşılaşmaları ise 25 Eylül´de Polonya´nın Gdansk ve Danimarka´nın Aarhus kentlerinde oynanacak. Avrupa Şampiyonası´nın yarı final karşılaşmaları 28 Eylül, final müsabakası ise 29 Eylül´de Danimarka´nın başkenti Kopenhag´da oynanacak.

Reklamlar