Etiketler

Çanakkale Belediyesi Spor Kulübü tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Barış Kupası Voleybol Turnuvası son gün oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi.

Günün ilk karşılaşmasında Rumen temsilcisi CSM Bucuresti ile Sarıyer Belediyesi karşı karşıya geldi. Sarıyer Belediyesi karşılaşmaya Melis, Emel, Inna, Votiienko, Darya, İkbal ve libero Serpil altısıyla başladı.

Rumen temsilcisi CSM Bucurestide ise sol ayak dizinde ağrılar bulunan ve hafif seken Barros kadroda yer almadı.

Karşılaşmaya pasörü Darya’nın bloklarıyla etkili başlayan taraf Sarıyer Belediyesi oldu ve skoru 3-1 getirdi. Karşılıklı alınan sayılar ile Sarıyer Belediyesi ilk teknik molayı 8-6 önde kapadı. Teknik molanın ardından Sarıyer hücumda etkili olmaya devam etti ve farkı 4 sayıya kadar çıkardı. (10-6) Ardından Melis’in servislerinde bir servis serisi yakalayan Sarıyer Belediyesi ikinci teknik molayı da 16-8 gibi farklı skorla önde geçti. Rumen ekibi Lapuşneanu ile sete tutunmaya çalıştı, teknik molanın ardındaki bölümde Sanchez’in servisinde 5-1’lik bir seri yakalamayı başardı. Ancak setin son bölümüne 20-14 skor avantajıyla giren Sarıyer seti 25-19 kazandı ve karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci setin başında her iki takımda da karşılıklı sayılar geldi. 1. teknik molayı 8-6 Rumen ekibi önde geçti. Teknik molanın hemen ardından üst üste sayılar bulan CSM Bucuresti farkı 5 sayıya kadar çıkarmayı başardı (11-6) Farkı daha da açılmasını engelemek isteyen Sarıyer Belediyesi antrenörü Gökhan Edman ilk molasını kullandı. Molanın ardından geri dönen Sarıyer Belediyesi 11-11 rakibini yakalamayı başardı. Skora denge gelince bu kez molayı alan taraf Rumen ekibi oldu. Sarıyer’in hızı molanın ardından da devam etti. 2.teknik molaya ufakta olsa 1 sayılık fark ile Sarıyer 16-15 önde girdi. Setin son bölümünde her iki takımda ufak seriler yakalayarak birbirine karşılık verdi. Skor avantajını yakalayan CSM Bucuresti seti 25-21 kazanarak setlerde durumu eşitledi.

Üçüncü sete Melis’ins setleriyle etkili olarak başlayan Sarıyer Belediyesi skoru da 6-3’e getirdi. Teknik molayı da 8-4 önde geçen Sarıyer Bld, diger ilk iki sete nazaran daha etkili bir oyun sergiledi. Skor 9-6 iken CSM Bucuresti tarafından alınan sayı karşılaşmanın en uzun rallisi oldu ve salondaki az sayıdaki seyirciden büyük alkış aldı. 2. teknik molayı 16-10 önde geçen Sarıyer Belediyesi son bölüme gelirken de farkı giderek açtı ve skoru 20-11 yaptı. Rumen ekibin sette kalma çabaları sonuç vermedi ve Sarıyer Belediyesi seti 25-15 rahat bir skorla kazanarak karşılaşmada durumu 2-1 yaptı.

4. sete de her iki tarafın karşılıklı sayılarına sahne oldu. (4-4) Saryer Belediyesi 4-4’ün ardından bir seri yakaladı ve teknik molaya 8-6 önde girdi. Teknik molanın ardından rakibin hatalarından sayı cıkarmayı başaran Sarıyer farkı 8’e çıkardı (16-8) 2. teknik molanın ardından sayı farkını koruyan Mavi-beyazlılar seti 25-19 karşılaşmayı da 3-1 kazandı.

Sarıyer Belediyesi böylelikle Barış Kupası’nda 3’te 3 yaparak namağlup şampiyon olarak tamamladı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen kapanış serominisinde Sarıyer Belediyesi’ne katılımlarından dolayı şilt ve plaket takdim edildi.

Turnuvanın genelinde yeni transfer Maria Votiienko’nun giderek yükselen performansına tanık olduk ancak ağır ve yavaş bir oyuncu. Eczacıbaşı’ndan kiralanan Melis Durul’da savunmada zaman zaman manşette aksa da iyi bir performans sergiledi. Sarıyer’in Ukraynalı blokörü Inna’da parlayıp sönen saman alevi gibiydi.

csm_bucuresti

sarıyer

Reklamlar