Etiketler

Çanakkale Belediyesi Spor Kulübü tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen Barış Kupası Voleybol Turnuvasının üçüncü gününde ev sahibi ekip Çanakkale Belediyespor, Balıkesir Belediyespor ile formalite karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

Çanakkale Belediyespor rakibini 3-1 mağlup ederek turnuvayı 2. sırada tamamlarken; Balıkesir Belediyespor ise galibiyet alamadan turnuvayı noktaladı.

Çanakkale Belediyespor’da Sırp yıldız Jovana Vesovic, libero Funda Bilgi yalnıza ilk set görev yaparken; Çanakkale’nin diğer Sırp yıldızı Ivana Nesovic, orta oyuncular Ebru Mandıracı ve Duygu Sipahioğlu görev yapmadı.

Ivana Nesovic, dün olduğu gibi bugünde takımdan ayrı olarak denge, güç ve dayanıklılığa dayalı olarak çalışmalar yaptı.

Çanakkale Belediyespor’da antrenör Vedat Mekik, daha az forma şansı bulan oyuncularına şans tanıdı ve Elif Boran, Ayşe Kılıç, Jovana Vesovic, Cansu Aydınoğulları, Burcu Bircan, Ecem Alıcı ve libero Funda Bilgili altısıyla karşılaşmaya başladı.

Karşılaşmaya 4-2’lik bir seriyle Çanakkale Belediyespor önde girdi. Ardından ilk teknik molayı 1 sayı farkla 8-7 öne geçen Çanakkale2de molanın ardından da hücumdaki etkinlik devam etti. Bu bölümde Sırp yıldız Vesovic ön plana çıktı ve etkili oldu. (13-8) 2. teknik molayı da 16-9 önde geçen Çanakkale Belediyespor seti 25-14 kazanarak karşılaşmada 1-0 öne geçti.

İkinci sete de hızlı başlayan taraf Çanakkale oldu. (4-0) İlk bölümde uzun yıllardır Çanakkale forması giyen Burcu Bircan etkili oldu ve Çanakkale ilk teknik molayı 8-4 ile geçti. Ancak ilk teknik molanın ardından servis karşılaşma da problemler yaşayan Çanakkale farkın 1 sayıya kadar inmesine engel olamadı. (8-7) Ecem Alıcı’nın etkili performansıyla yine takımının öne geçmesini sağladı. (10-8) Balıkesir Belediyespor karşılaşmada 12-11 öne geçerek karşılaşma da ilk kez öne geçmeyi başardı. Öne geçtikten sonra üstünlüğünü bırakmayan Balıkesir Belediyespor 2. teknik molayı 3 sayı farkla önde geçti. (16-13)

İkinci teknik molanın ardından farkı kapatan Çanakkale 17-17’de beraberliği yakaladı. Setin son bölümünde 22-20’lik yakalayan taraf ise Balıkesir oldu. 22-20 ve 23-20’de iki molasını harcayan Vedat Mekik’in öğrencileri 24-21’den 2 kez set sayısını kurtarmayı başarsalarda seti Balıkesir Belediyespor 25-23 kazandı ve setlerde durumu 1-1’e getirdi.

Cansu’nun servisleriyle sete hızlı bir giriş yapan Çanakkale idi (2-0). Ecem’in servis serisinde de etkili olan Çanakkale 5-1’i buldu. Çanakkale, üçüncü set ile birlikte liberoda değişikliğe gitti ve Funda kenara geldi. İlk teknik molanın ardından (8-2) farkı giderek açan Boğazın Sultanları 2. teknik molayı 16-4 önde geçti. Çanakkale kalan bölümde de zorlanmayarak seti 25-11 kazandı ve karşılaşmada 2-1 öne geçti.

Bu sette Burcu Bircan hücumda etkili oldu, Cansu’nun servisleri de rakipi bir hayli zorladı.

Her iki takımda dördüncü sete pasör değişikliğine giderek başladı. İlk bölümd skor olarak önde götüren taraf Balıkesir oldu (8-3) ancak setin ilerleyen bölümlerinde Çanakkale 11-11 ile beraberliği sağladı. Ardından Çanakkale ikinci teknik molayı 16-14 önde geçse de Balıkesir Belediyespor geri döndü ve 19-18 öne geçmeyi başardı. Setin son bölümün de ise daha az hata yapan taraf ev sahibi ekip Çanakkale olunca seti 25-23 maçı da 3-1 kazanmayı başardı.

Çanakkale Belediyespor böylelikle Barış Kupası’nın 2 galibiyet 1 mağlubiyet, 6 puan toplayarak 2. sırada tamamlamış oldu. Çanakkale Belediyespor’da turnuvanın genelinde hücum silahı Ivana Nesovic’den faydalanamazken; Vesovic, Ecem Alıcı ve oyuna girdiği anlarda Burcu Bircan önemli katkılar verdi ancak Çanakkale Belediyespor genel anlamda lig adına iyi sinyaller vermedi.

https://i1.wp.com/www.canakkale.bel.tr/images/content/bldsporturnuva_200913_2.jpg

https://i1.wp.com/www.canakkale.bel.tr/images/content/bldsporturnuva_200913_1.jpg

Reklamlar