Etiketler

NTV Spor’da Sonset programının sunucusu ve Habertürk Gazetesi’nin başarılı yazarı Burcu Hakyemez Dal ile NTV Spor prodüktörü Gülfem Seçil Akdoğan’ın proje sahipliğini yaptığı ‘Bayan Voleybolu’nun tarihini anlatan’ belgeselin çekimi devam ediyor. Eczacıbaşı’nın sponsorluğunda ‘Voleybodaki abla-kardeş ilişkisi ve bu ilişkiden doğan hiyerarşinin Türk voleybolunu getirdiği yerin’ tema olarak işlendiği belgeselin ekim ayının ortaları gibi NTV Spor’dan yayınlanması bekleniyor.

Proje sahiplerinden Burcu Hakyemez Dal, “Veteran ve günümüzde forma giyen voleybolcuları biraraya getirmek istedik ve biraraya getirmişken de eski günlerini yad etmek için onları sahaya çıkardık. Bu organizasyonu yapmak kolay olmadı. Milli takımın sezonu kapamasını bekledik. Onlara özel formalar yaptırdık. 18 Eylül çarşamba günü de Eczacıbaşı Spor Salonu’nda organizasyonu yaptık. Eski ve yeni oyuncuların maçtan önce birbirleri arasındaki müthiş diyalogları bizi belgeselde doğru bir yolda gittiğimizi tekrar gösterdi.

Mesela daha önceden birbirlerini tanımayan eski ve yeni voleybolcular vardı ama sanki birbirlerini yıllardır tanıyormuş gibi hemen kaynaştılar. Çok eğlenceli bir maç oynandı. Özellikle Pelin Yüce’nin performansı dikkat çekti. Beni kırmayıp bu organizasyonda yer alan herkese ve oyuncuların gelmesi için izin veren kulüplere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Reklamlar