Etiketler

2013 CEV Erkekler Avrupa Şampiyonası´nda oynanan 4 play-off karşılaşmasının ardından çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu.

Günün ilk play-off müsabakasında son Olimpiyat Şampiyonu Rusya ile Slovakya karşılaştı.  Rusya karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Polonya’nın Gdansk kentinde bulunan Ergo Arena´da oynanan karşılaşmanın setleri; 25-20, 25-14ve 25-21 şeklinde sonuçlandı.

Rusya’da Pavlov 17, Muserskiy 12, Sivozhelez 10, Apalikov ve Spiridonov 9’ar sayı ile oynadılar.  Alınan bu sonucun ardından, Rusya çeyrek finale yükseldi ve B Grubu´nu lider tamamlayan Fransa´nın rakibi oldu.

Play-off karşılaşmaların içersinde merakla beklenen mücadelesi hiç şüphe yok ki ev sahibi Polonya ile Bulgaristan arasındaki eşleşmeydi. Ev sahibi Polonya 6250 seyircinin desteğini alarak setlerde 2-0 öne geçerek çeyrek finale çok yaklaşsa da Bulgaristan 2-0’dan geri dönmeyi başardı ve karşılaşmayı 3-2 kazanarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Bulgaristan’da Sokolova 35 sayılık performanslarıyla karşılaşmaya ve geceye damgasını vururken; ona Aleksiev 14, Skrimov 13 sayı ile eşlik etti. Ev sahibi Polonya’da ise Bociek 26, Kurek 18 ve Winiarski’nin 16 sayılık performansları galibiyet için yeterli olmadı.

Diğer play-off mücadelelerinde ise İtalya ile Hollanda, Sırbistan ile Danimarka karşı karşıya geldi. İtalya ve Sırbistan rakiplerini mağlup ederek adlarını çeyrek finale yazdıran son takımlar oldular.

Play-off karşılaşmalarının ardından ev sahipleri Polonya ve Danimarka Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası’na veda ettiler.

Play-off karşılaşmalarının ardından oluşan çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde:
Belçika – Sırbistan
Finlandiya – İtalya
Fransa – Rusya
Almanya – Bulgaristan

Reklamlar