Etiketler

Avrupa Gümrük Sporları Derneğince (ECSA) düzenlenen ve 6 ülkenin gümrük memurlarından oluşan takımların katıldığı voleybol turnuvası, Marmaris’te başladı.

Marmaris Belediyesi Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Uluslararası Avrupa Gümrük Sporları Derneği Voleybol Turnuvası”na Türkiye’nin yanı sıra Finlandiya, İngiltere, Norveç, Hollanda ve Avusturya takımları katıldı. Turnuvanın açılış maçında Türkiye, rakibi Finlandiya’ya 25-7 ve 25-10 set skorlarıyla 2-0 mağlup oldu.
Turnuvada kadın ve erkeklerin aynı takımlarda mücadele etmesi dikkati çekti. Her iki takımın kadrosunda yer alan üçer kadın amatör sporcunun maç boyunca en az ikisi sahada kaldı. Turnuvanın, kadın ve erkeklerin aynı takımda sahaya çıktığı tek organizasyon olduğu belirtildi.

Turnuva hakkında gazetecilere bilgi veren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve ECSA Türkiye Temsilcisi Yücel Karadiş, derneğe üye 23 Avrupa ülkesi bulunduğunu, bu ülkelerin gümrüklerinde çalışan memurlardan oluşan takımların değişik turnuvalara katılarak ülkelerini temsil ettiğini söyledi.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyonun Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildiğini ifade eden Karadiş, “Derneğin her yıl 10-12 dalga çeşitli sportif etkinlikleri oluyor ve değişik ülkelerde yapılıyor. 2006 yılında üye olduğumuz derneğin ilk defa bir turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Doğası, bulunduğu yer ve tesislerinin elverişli olması nedeniyle turnuva için Marmaris’i seçtik” dedi.

Avrupa Gümrük Sporları Derneği’nin benzer turnuvaları düzenlerken kadın ve erkekler için ayrı organizasyonlar yapmanın külfetli olacağını düşündüğünü dile getiren Karadiş, bundan dolayı maçlarda kadın ve erkeklerin birlikte oynadığını kaydetti.

Turnuva, 27 Eylül Cuma günü sona erecek.

Reklamlar